Отборът на Лион постигна изразителна победа над предпоследния Бордо в Лига 1. Домакините сразиха своя противник с 6:1, а успехът им позволи те отново да се завърнат на осмата позиция във временното класиране в шампионата.

Головата фиеста на стадион „Групама Арена” започна в 20-ата минута на срещата, когато Муса Дембеле се разписа и даде преднина на домакините. До почивката резултатът стана класически, като точни за Лион бяха Карл Току Екамби и Лукас Пакета.

През втората час домакините реализираха нови три попадения, дело на Роман Фавре, Муса Дембеле и отново Екамби. Почетният гол за гостите от Бордо вкара Секу Мара от дузпа пет минути преди края на редовното време.

След поредното поражение за Бордо, ситуацията в тима става изключително трудна. „Жирондинци” се намират на предпоследно място в таблицата с актив от 26 точки, на четири пункта от спасителната зона. Тимът на Бордо е допуснал цели 77 гола от началото на сезона.