Отборът на Лион записа много трудна победа при визитата си на Метц в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Тимът на треньора Руди Гарсия стигна до измъчен успех с 2:0, като първото попадение в срещата падна от дузпа, а вторият гол за гостите дойде дълбоко в добавеното време.

В последната минута на първата част „хлапетата” стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол от Муса Дембеле.

Осем минути преди края на срещата Хабиб Диало от състава на домакините получи директен червен картон, оставяйки своите с човек по-малко на терена. Това се отрази на играта на Метц, чийто тим допусна още един гол, с който Лион узакони победата си. Той бе дело на Хосем Ауар (на снимката).

След успеха си днес, Лион се доближи на три точки до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири, докато Метц остава в долната половина на таблицата.