Отборът на Монпелие победи Олимпик Лион с минималлното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Арно Суке в 42-ата минута, като домакините пропуснаха и дузпа малко по-рано. Това бе и първа победа за отбора от южна Франция.

Лион започна силно двубоя, но въпреки това не успяха да се възползват и да излязат напред в резултата. В 36-ата минута Йоахим Андерсен задържа в наказателното поле Гаетан Лаборд и реферът посочи бялата точка. Анди Делор стреля силно, но нацели гредата.

Все пак домакините успяха да поведат в резултата в 42-ата минута. Точен беше Арно Суке. Халф засече от въздуха една отбита топка и я прати във вратата на Антони Лопес.

В 52-ата минута „хлапетата“ останаха и с човек по-малко. Защитникът на гостите удари без топка Делор и получи директен червен картон.

До края на мача гостите хвърлиха всичко напред, но така и не успяха да изравнят.

„Хлапетата“ са втори в класирането с 6 точки от 3 мача, докато шампионите от 2012 са 12-ти с четири пункта.

Това беше първа загуба за Лион през новия сезон. В първите два кръга състава на Силвиньо отбеляза 9 гола и не допуснаха нито един такъв. В следващия кръг Лион домакинства на Бордо, а Монпелие гостува на Нант.