Във финалния мач за Купата на Франция Лион победи с 1:0 след продължения отборът на ПСЖ, а мачът се игра на „Стад дьо Франс” в Париж.

След спечелената купа на Франция Лион направи дубъл, след като отборът вече триумфира и с титлата на страната.

През първото полувреме ПСЖ определено имаше преимущество в играта, като Паулета на два пъти имаше възможност да огорчи Купе, но пропусна, а същото стори и съотборникът на португалеца Камара.

За Лион с два пропуска се отличи Карим Бензема, чиито удари не затрудниха вратаря Жером Алонсо.

През второто полувреме двата отбора играха предпазливо, като Бодмер и Скилачи имаха възможност да отбележат гол в мрежата на парижани, но ударите им бяха неточни.

Все пак в 102 минута Кейта подаде на Сидни Гову, който успя да преодолее Алонсо и да донесе победата на Лион.

Футболистите на ПСЖ веднага се опитаха да достигнат до изравнително попадение, но ударите на Люндула и Диане бяха отразени от Грегори Купе.

В последните секунди на срещата Кейта имаше възможност да направи по-убедителната победата на Лион, но Алонсо показа невероятен рефлекс и изби топката.