Лион спечели категорична победа с 5:1 срещу гостуващия Монпелие в среща от 10-ия кръг на френското първенство.

Лион вкара два гола само в рамките на две минути към края на първото полувреме. Гуркюф се възползва от добра контра, започната от Лаказет и в 36-ата минута от десетина метра разстреля вратаря на гостите Журдрен. Това бе и първият гол за сезона на бившия играч на Бордо.

Само две минути по-късно Фекир се възползва от нова асистенция на Лаказет и с елегантен удар прати топката в мрежата на Монпелие за 2:0.

Гуркюф покачи на 3:0 в самото начало на втората част, но няколко минути по-късно Тиене върна надеждите на Монпелие с хубав гол от фаул за 3:1.

Лион обаче не допусна отпускане и стигна до нови попадения, реализирани от Лаказет в 82-ата и Малбранк в 88-ата за крайното Лион – Монпелие 5:1.

Лион е четвърти с 17 точки, а Монпелие със само три точки по-малко – чак единадесети в класирането.