Олимпик Лион пропиля отлична възможност да се изравни с Пари Сен Жермен на върха в Лига 1. В среща от 27-ия кръг „хлапетата“ се добраха едва до равенство при гостуването на Брест, което приключи при 1:1.

Треньорът на Олимпик Реми Гард заложи на най-силния си състав в търсене на така важната победа, но още в 8-ата минута домакините сензационно откриха резултата чрез Камел Шафни.

Лион изравни с доста късмет, след като малко след почивката Трипи Макунда прати топката в собствената си мрежа.

До края гостите направиха твърде малко, за да се надяват на нещо повече от точка, която ги остави на втора позиция с 52 в актива и на 2 зад ПСЖ. Хиксът пък не донесе кой знае каква полза на Брест, който се смъкна до 15-ото място с 29.