Лион пропусна да излезе втори в класирането на френската Лига 1 след първия кръг от 2018 година, общо 20-и. Като домакин Лион не успя да надвие опашкаря Анже и мачът завърши 1:1.

Лион е с 42 точки, колкото има и вторият в класирането Монако /с по-добри показатели/, а Анже е под чертата – 18-и с 19 точки.

Първото полувреме бе доста слабо за домакините от Лион. Те дори допуснаха Анже да достигне до дузпа, от която гостите поведоха – 0:1 в 14-ата минута. Карл Токо Екамби бе точен от бялата точка за Анже.

Същият футболист имаше и още една ситуация да вкара гол през първата половина от мача, но полувремето завърши без промяна в резултата.

Веднага след почивката обаче Лион изравни резултата. Набил Фекир връхлетя върху топката и я запрати в мрежата на гостуващия тим – 1:1 в 47-ата минута.

После Карл Токо Екамби имаше още един шанс да вкара, не го стори. А след това Лион установи пълно надмощие и зареди положения пред вратата на гостите.

В 84-ата минута дори Анже остана с 10 души. Но и това не помогна на Лион да вземе повече от точка от двубоя – 1:1.