Олимпик Лион разгроми гостуващия Анже с 6:0 в първа среща от втория кръг на френския футболен шампионат.

Така възпитаниците на бразилския спец Силвиньо записаха втори пореден успех след 3:0 на старта в Лига 1 преди седмица в Монако и с пълен актив от 6 точки и голова разлика 9:0 уверено водят във временното класиране.

Усем Ауар откри с удар от дъгата пред пеналта още в 11-ата минута, а до почивката Муса Дембеле и Мемфис Депай направиха резултата класически с точни удари от лявата половина на наказателното поле.

Малко след почивката Ауер записа втората си асистенция за Депай, който вкара, след като беше изведен зад гърба на защитата на съперника с технично копване от съотборника си.

В 65-ата минута Дембеле също реализира за втори път в мача, след като се измъкна от ляво в пеналта и със силен удар в близкия ъгъл направи 5:0.

Седем минути по-късно бразилската резерва Жан Лукас оформи разгрома след страхотна асистенция от ляво на Депай и прецизен изстрел от точката на дузпата./БТА