Водачът във временното класиране на френското първенство Олимпик Лион победи с класичеси резултат като гост тима на Монако в среща от 29-я кръг на Лига 1. Шампионът на страната отново демонстрира желанието си да вдигне трофея в края на сезона, след като успя да сломи своя съперник още преди почивката.

След като в изминалия кръг успя да спечели битката за първото място срещу Бордо (4:2) сега Лион се наложи с 3:0 над 10-я във временното класиране, а две от попаденията вкара Кейта.

Абдел Кадер Кейта откри резултата още в 20-та минута на двубоя, а след това оформи крайното 3:0 в 38-та. Преди това в 35-та, една от звездите Фред вкара второто попадение за Олимпик Лион. След почивката домакините опитаха да наложат натиск, но не успяха да сътворят нищо опасно.

След успеха лидерът увеличи преднината си в челото на таблицата на 9 точки от Бордо, въпреки че всички останали мачове от 29-я кръг все още не са изиграни. От своя страна, след поражението, Монако заема 10-о място с 37 точки.