Шампионът на Франция Олимпик Лион започна по шампионски новата кампания в Лига 1, след като победи с 3:0 Тулуза в първия си мач.

Срещата започна отлично зa домакините, които успяха да открият резултата още в 12-та минута, а попадението бе дело на Макоун, като при 1:0 завърши и първата част.

Другите две попадения във вратата на Тулуза бяха дело на Карим Бензема. Френският национал вкара за 2:0 в 58-та минута, а в 66-та оформи крайното 3:0.

След първия кръг и първата си победа Лион оглави временното класиране, тъй като има най-добра голова разлика. На второ място е Гренобъл със същия актив, но с голова разлика 2:1. Съответно Тулуза зае последното място след класическото си поражение от шампионите.