Олимпик Лион спечели с 4:1 над гостуващия Лориен в 36-ия кръг на Лига 1 и остана в борбата за квота в Шампионската лига.

Възпитаниците на Руди Гарсия записаха четвърти успех в последните си пет мача в шампионата и със 73 точки изместиха с 2 от третото място Монако, който утре гостува на Реймс.

Лидер е Лил със 79 пункта, пред шампиона Пари Сен Жермен със 75 точки, но и мач по-малко.

Усем Ауар откри в 53-ата минута, след като овладя технично подаване на Мати Шерки в наказателното поле и от десетина метра прати топката в мрежата.

В средата на втората част бразилецът Лукас Пакета удвои с глава, а в последствие с два бързи гола на неговия сънародник Бруно Гимараеш домакините решиха всичко до 77-ата минута.

Малко преди края резервата Тома Монкондюи вкара почетно попадение за Лориен, който прекъсна серия от две поредни победи и остана 17-ти с 38 точки, само на точка над опасната зона.