Лион се завърна на третото място в Лига 1, след като записа домашен успех над Метц с 2:0 в двубой от 11-ия кръг и измести Нант от тази позиция. Двете попадения за успеха реализира Набил Фекир.

Лион реши всичко в двубоя в рамките на първите 20 минути. Още в 6-ата минута Фекир откри резултата като от малък ъгъл препарира вратаря на гостите от няколко метра.

В 20-ата минута на двубоя от 7 метра отново той не остави шансове на бранителите и вратаря на Метц.

Мемфис Депай имаше възможност да се разпише в края на първото полувреме, но не съумя да се разпише.

Малко след началото на втората част Мариано Диас пробва да отбележи, но също не сполучи.

До края на двубоя двата тима създадоха по няколко възможности пред двете врати, но голове не паднаха. След този успех Лион е трети с актив от 22 точки, а Метц е последен с едва 3.