Отборът на Лион спечели трите точки в домакинството си срещу Тулуза в мач от седмия кръг на френския шампионат. Олимпик се наложи с 2:1 като успя да обърне изцяло резултата след като губеше с 0:1. С тази победа Лион се изкачи на първото място в класирането поне до утре, когато са останалите мачове от кръга.

Сисоко откри за гостите още в 9-ата минута на мача като този резултат се запази до почивката. След подновяването на играта през второто полувреме отборът на Лион бе по-активният на терена и заслужено стигна до крайния успех.

Тафер изравни за 1:1 в 52-ата минута, а Гомис оформи крайния резултат в 71-ата минута. Така Лион събра актив от 17 точки, една повече от втория Бордо, който играе своя мач утре. Трети в подреждането е съставът на Марсилия, който днес допусна изненадваща загуба от Валансиен.