Олимпик Лион обърна късмета на своя страна и след четири поредни загуби, най-после победи. След успеха с 2:0 над Сошо, шампионите си върнаха първото място във временното класиране, и оставиха отново Марсилия и Бордо зад гърба си. Лион е с 56 точки, Марсилия има 55, а Бордо – 53. Положението на Сошо пък е далеч от розово, като тимът е точно над зоната на изпадащите, като само по-добрата голова разлика го дели от Сент Етиен. И Сент Етиен днес претърпя загуба, с 1:3 като гост на Лориен.

Сошо не игра зле срещу Лион, но нямаше никакъв късмет, и остави лесно трите точки да се изплъзнат в полза на домакините. В 13-та минута Онорато Едерсон откри резултата, след като овладя на гърди подаването на Сесар Делгадо и простреля вратаря Теди Ришер. Олимпик не се напъваше много, но все пак нямаше много трудности да запази крехкия си аванс. Нещата се решиха в 70-та минута, когато падна и второ попадение. Сошо изчисти лошо една топка, тя бе овладяна от Делгадо, който пусна към Жуниньо, а перфектното центриране на бразилеца достигна до Антони Муние. Юношата на Лион не успя при първия си опит срещу Ришер, но добавката му се оплете в мрежата за крайното 2:0.