Лион се настани удобно на 4-ата позиция във френската Лига 1 след успех над последния Гинган с 4:2 на "Стад дю Рудуру". Срещата обаче не се разви плавно и безаварийно за гостите, както всички очакваха.

Гинган откри в 21-ата минута чрез Маркус Тюрам. Това се оказа сериозно препятствие за "хлапетата", които успяха да изравнят едва в 62-ата минута чрез Хюсем Ауар. След това, в рамките на 7 минути (между 66-ата и 73-ата) звездата на Лион Мемфис Депай покачи до 3:1 и до голяма степен реши нещата в полза на гостите.

Непримиримият дух на Гинган обаче им позволи да стигнат до ново попадение - след реализирана дузпа отстрана Маркус Тюрам в 79-ата минута. Точката обаче бе сложена от резервата Максуел Корнер 7 минути преди края на редовното време на срещата.

След този успех Лион остава 4-ти в таблицата с актив от 24 точки, докато Гинган се задържа на последното място със 7 т.