Два от отборите сочени за фаворити за титлата във френската Лига 1 Олимпик Лион и ПСЖ се издъниха още в първия кръг на новия шампионат.

ПСЖ изпусна да победи новака Монпелие като гост и двата отбора завършиха 1:1. Още в 33-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Женешам бе изгонен. Жули даде гол аванс за столичани едва в 71-та минута, а драмата за ПСЖ бе пълна, когато Спахич изравни в 90-та минута.

Лион измъкна точка при гостуването на Льо Ман и двата отбора завършиха 2:2. Маига даде гол аванс за домакините, но Бодмер изравни, след което последва нов гол за Льо Ман дело на Кутадор в 59-та минута от дузпа. Новото попълнение Лисандро спаси Лион с гол в 90-та минута.

Новият старши треньор на Марсилия Дидие Дешам започна повече от обнадеждаващо, след като постигна успех още при дебюта си с 2:0 при гостуването на Гренобъл. Головете отбелязаха Нианг в 1-та минута и Бруно Шейру в 81-та.

Монако също постигна труден домакински успех с 1:0 срещу Тулуза, като победното попадение отбеляза Нене в 44-та минута, а отборът от княжеството завърши мача с намален състав, тъй като Перес бе изгонен в 75-та минута.

Рен нямаше проблеми срещу новака Булон и постигна класическа победа 3:0, докато Оксер загуби с 0:1 от Сошо.

Нанси постигна ценна победа с 3:1 като гост срещу Валансиен, докато Сен Етиен претърпя поредната срамна загуба с 0:2 от Ница.