Олимпик Лион и Пари Сен Жермен оставиха развръзката в битката за титлата за по-късен етап от сезона, след като завършиха наравно 1:1 в двубой от 24-ия кръг на френското първенство.

Домакините от Олимпик Лион, които влязоха в мача като лидери в Лига 1 и с две точки аванс срещу защитаващите титлата си столичани, поведоха в резултата в 31-та минута чрез Клинтън Нджие. Камерунският нападател получи топката от Набил Фекир в наказателното поле и преодоля Салваторе Сиригу с топовен изстрел за крайното за първото полувреме 1:0. Досущ като в първия мач между двата отбора през сезона, лидерството не се задържа и губещият отбор изравни през втората част, като този път беше ред на шампионите да бъдат поставени под напрежение. Те все пак направиха това в 69-та минута, когато Златан Ибрахимович получи шанс да се разпише от дузпа и не пропусна за равенството 1:1.

Олимпик Лион е лидер в Лига 1 с актив от 50 точки, а Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия са равни с по 48./БТА