Дербито за челните позиции във френската Лига 1 между тимовете на Монпелие и Олимпик Лион завърши без победител. На "Стад де ла Мосон" 3-ият и 4-ият във временното подреждане не успяха да се победят и останаха само с точка след 1:1.

Набил Фекир откри за Лион в 67-ата минута. Многоходова акция на гостите отдясно изведе Фекир сам в наказателното поле. Индивидуалната му класа си каза думата и диагоналният му шут в горния десен ъгъл на вратата на Леком откри резултата.

9 минути преди края на срещата хубаво центрира отляво по атаката на Монпелие не бе изчистено от отбраната на Лион. Топката стигна до Рубен Агилар, който с туповен шут от границата на наказателното поле оформи крайното 1:1.

След това равенство Лион остава 3-ти с 32 пункта, докато Монпелие е 4-ти с 30 т. Нито един от двата тима не успя да се възползва от грешната стъпка на 2-ия Лил (34 т.). "Песовете" отстъпиха изненадващо на Тулуза с 1:2 у дома. Лидер продължава да е ПСЖ с 47 точки.

Монпелие - Олимпик Лион 1:1

0:1 Набил Фекир 67'

1:1 Рубен Агилар 81'