Отборът на Олимпик Лион не срещна трудности и разгроми с 5:1 Аячо в срещата между двата тима от 1/16-финалите за Купата на Франция.

Мемфис Депай започна всичко в 10-ата, а новото попълнение Ислам Слимани удвои в 22-ата минута.

Максуел Корне направи резултата класически самодве минути след това, а до почивката падна и четвърти гол, който бе дело на Раян Чекри в 38-ата минута.

През втората част темпото спадна, но „хлапетата“ вкараха и още един гол чрез Усем Ауар, който бе точен от дузпа в 78-ата минута.

Почетното попадение за Аячо също падна след дузпа в 90-ата минута. Негов автор бе Риад Нори.

По-рано през деня Лориен надви с 2:1 у дома Париж ФК. Мустафа Наме даде аванс на гостите в 13-ата, во с попадения на Йоане Уиса в 72-ата от дузпа и на Игоборас Мофи Теремас в 83-ата минута, елитният тим успя да обърне резултата и да стигне до победата.

Изненадата поднесе втородивизионния Валансиен, който отстрани Реймс след зрелищно 4:3 като гост.

Баптист Гуиламе изведе гостите напред в 21-ата, но Кай Сиерхуис изравни в 30-ата минута. Отново Гуиламе даде аванс на Валенсиен в 56-ата, а Кевин Кабрал покачи на 1:3 в 56-ата минута. Кабрал пък отбеляза и четвъртото попадение в 81-ата минута.

Реймс успя да намали с голове на Булайе Диа в 84-ата и 90-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно.