Отборът на Лион се класира за финала на турнира за Купата на Лигата във Франция, след като отстрани Лил след дузпи в драматичен полуфинален сблъсък.

След 2:2 в редовното време, "хлапетата" се наложиха с 4:3 при дузпите и си осигуриха място в двубоя за титлата на "Стад дьо Франс" на 4 април. Така за първи път от 2014 година отборът на Лион има шанс да спечели трофей.

Двубоят започна перфектно за гостите, след като Ренато Санчес откри в 13-ата минута. Само четири минути по-късно обаче Муса Дембеле изравни от дузпа. Резултатът се запази до 85-ата минута, когато Усем Ауар изравни. Домакините вече се виждаха победители, когато реферът отсъди малко пресилена дузпа за Лил.

Лоик Реми застана зад топката и върна равенството, а мачът трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи. При тях накрая фатално сгреши Ренато Санчес от Лил и така Лион се класира за финала.

​В другия полуфинален сблъсък утре Реймс излиза срещу ПСЖ.