Олимпик Лион се наложи с 2:0 при гостуването си на Ланс в мача от 21-я кръг на Лига 1. Първият гол в полза на гостите дойде след автогол на Жан-Филип Гбамен, а Алесандре Лаказет добави още едно попадение след точно изпълнена дузпа.

Успехът бе шести пореден за Олимпик във френския шампионат.

Олимпик Лион имаше смазващо превъзходство през всичките 90 минути на мача. Играчите на гостите редяха атаката след атака, а в 22-ата минута под натиска на своя съперник домакините допуснаха грешка. Жан-Филип Гбамен вкара топката в собствената с врата.

Само четири минути по-късно Лион стигна до удвояване на аванса си. Алесандре Лаказет реализира хладнокръвно 11-метров наказателен удар, отсъден в полза на тима му и направи 2:0.

До края на мача футболистите на Лион продължиха да са по-активният състав на терена, но така и не стигнаха до още голове.

Във временното класиране Лион е убедителен лидер на върха със спечелените три точки с актив от 45. Ланс е предпоследен – 19-и - с 19 пункта.