Льо Авър победи с 3:1 гостуващия Ница в ранната съботна среща от 16-ия кръг от Лига 1. Емануел Саби откри резултата за домакините още в петата минута, а точно половин час след това американецът се разписа за втори път във вратата на "орлите".

Мохамед Байо, който асистира за второто попадение, покачи аванса за Льо Авър на три гола шест минути след почивката.

Гостите се разписаха чрез Том Луше в допълнителното време на срещата. В 81-ата минута двата отбора останаха в намален състав заради червени картони на Жан-Клер Тодибо от Ница и Самюел Грансир от Льо Авър, които се държаха невъздържано.

Льо Авър прекъсна серия от четири поредни двубоя победа и се изкачи на девето място, докато Ница няма победа срещу този съперник в 13 последователни мача и е на втора позиция, на 4 точки след лидера Пари Сен Жермен.

В неделя шампионите играят като гости срещу Лил.