Отборът на Лил остана на границата на зоната за участие в евротурнирите и засили Монако към изпадащите, след като победи "монегаските" с 2:1 в среща от 25-ия кръг на френското първенство.

Още в 12-та минута Людовик Обраняк вкара гол за 1:0 за домакините, които не изпуснаха контрол над мача през всичките 90 минути. В добавеното време Стефан Дюмон покачи на 2:0, а Перейра да Силва Адриано вкара почетен гол за Монако секунди преди последния съдийски сигнал.

В 67-та минута шансовете на Монако се смалиха, след като Алехадро Алонсо остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Те вече са 12-и, на три точки от изпадащите. Лил пък е 6-и с 43 точки, на две от зона Шампионска лига и на непосилните осем от първия Олимпик Лион.