Лил победи гостуващия Валансиен с 2:1 в регионалното дерби от десетия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Руди Гарсия записаха трети пореден мач без загуба в шампионата и се изкачиха на девето място с 14 точки.

Домакините откриха резултата още във втората минута. Дмитри Пайет центрира от ляво към близката греда, Саломон Калу засече отблизо, вратарят Никола Пенето успя да избие с крак, но топката рикошира в тялото на защитника Гаетан Бон и влезе в мрежата на Валансиен.

В 29-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт и червен картон на Карлос Санчес след грубо нарушение срещу Флоран Балмон. С човек повече Лил нанесе втори удар четири минути преди почивката. Калу проби от дясно и подаде в наказателното поле към Пайет, който със силен удар по тревата направи 2:0.

Гостите не се отказаха и през второто полувреме атакуваха при всяка възможност. В 71-ата минута Антони Льо Талек се възползва от отличен пас на Гаел ДАник и отблизо намали за 1:2. Валансиен опита да стигне до точката и имаше своите шансове, но вратарят Микаел Ландро беше безпогрешен.