Отборът на Лил записа класически успех (3:0) при домакинството си на Тулуза в пореден мач от 26-ия кръг на френската Лига 1. Два гола на Лоик Реми (2, 39) през първата част дадоха преднина на „кучетата”, а Ренато Санчес в 72-ата минута оформи крайното на „Пиер Муроа”.

Успехът направи така, че Лил се върна на третата позиция във временното подреждане на Франция, като вече има 43 пункта. Тулуза пък остава закотвен на дъното и е с 13 точки, на 14 зад спасителния бряг.

В друг интересен мач от съботния ден Дижон и Монако направиха равенство – 1:1, помежду си. Мама Балде откри резултата на „Гастон Жерар” в 56-ата минута, а Гийермо Марипан изравни за монегаските. По този начин хората на Родриго Морено останаха пети с 39 точки, докато Дижон е 17-и с 27 пункта.