Лил успя да победи Тулуза с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Лига 1, въпреки че завърши мача с 9 души. „Кучетата“ сами си направиха живота труден заради два червени картона през второто полувреме, но в крайна сметка успяха да вземат трите точки, които ги оставят в битката за второто място.

Нолан Ру откри резултата в полза на Лил в 26-ата минута, а в 42-ата Саломон Калу удвои аванса от дузпа.

Гостите обаче утежниха ситуацията си, след като само в рамките на 3 минути останаха с 9 души на терена. В 67-ата минута Франк Бериа получи втори жълт картон, а веднага след него същата съдба сполетя и Папе Суаре.

Лил все пак удържа фронта като единствено допусна почетен гол за Тулуза в добавеното време, дело на Серж Орие.

В класирането Лил има 60 точки, с 3 по-малко от втория Монако, който има и мач по-малко. Тулуза е на осма позиция с 44 точки.