Лил се върна на върха след комфортен успех над Лориен

Лил победи с 4:1 във визитата си на Лориен в двубой от 26-ия кръг на Лига 1. Попаденията за гостите отбелязаха Гравилон от дузпа, Фонте, Иконе Bradari. За домакините се разписа Ергул.

С тези три точки „песовете“ отново оглавиха класирането с 58 пункта, на три пред Лион и 4 пред шампиона ПСЖ, който тази вечер от 22:00 часа българско време приема Монако.

Лориен от своя страна е 18-ти с 23 точки.

В 21-ата минута Андрю Гравилон си вкара автогол и така гостите излязоха напред в резултата.

Преднината на Лил обаче не се задържа дълго. Само две минути след това Жером Ергул овладя прецизен пас и стреля от средна дистанция, пращайки топката в десния ъгъл за 1:1.

В 38-ата минута след рикошет коженото кълбо стигна до Жозе Фонте пред наказателното поле. Той шутира мигновено в долния ляв ъгъл и изведе отбора си напред – 1:2.

В 59-ата минута Жонатан Иконе подпечата успеха на „песовете“ с брилянтно изпълнение от пряк свободен удар, който матира Дрейер в горния десен ъгъл.

Това обаче не бе всичко. В самото продължение на втората част Домагой Брадарич се оказа непокрит пред пеналтерията и стреля в десния ъгъл, оформяйки крайния резултат.