Отборът на Лил победи Бордо с 3:0 в ранния сблъсък от съботната програма на 11-тия кръг на Лига 1. Попаденията за "песовете" бяха отблеязани от Бенжамен Андре и Йосуф Язици.

Двубоят започна в мудно темпо, като двата тима не успяваха да наложат никакво териториално надмощие. В тази обстановка все пак Лили успя да се ориентира по-добре и да вземе аванс.

В 22-та минута гостите от Бордо допуснаха досадна грешка при изнасянето на топката, от която се възползва Бенжамен Андре. Йосуф Язици успя да се пребори за кълбото преди да я предостави на АНдре от около 25 метра, който с елегантен шут препарира противниковия страж за 1:0.

В края на първото полувреме се предостави нова възможност за Андре, който този път обаче не успя да уцели вратата.

В началото на втората част интригата в мача беше убита. Андре беше свален в наказателното поле и беше отсъдена дузпа за домакините. Зад топката застана Язици, който не сбърка за 2:0.

В самия край на срещата резултатът стана класически. Язици и Лоик Реми комбинираха по чудесен начин, за да може последният да отбележи за 3:0.

Така Лил събра актив от 18 точки след 11 мача и заема трето място. Бордо, от своя страна, остана 7-ми, с 15 пункта.