Лил частично се реваншира на феновете си за унизителното 1:6 срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига през седмицата, след като победи Брест с минималното 1:0 в 12-ия кръг на Лига 1. Така „кучетата“ увеличиха серията си от срещи без загуба в първенството на 5, като само един от двубоите е приключил при равенство (1:1 срещу Бордо в 9-ия кръг).

На „Стад Лил-Метропол“ играчите на Руди Гарсия се хвърлиха в атака още от първите минути, като през всичките 90 минути имаха почти тотален контрол над топката. Димитри Пайе, Нолан Ру и Флоран Балмон опитаха последователно късмета си, но нито един от тях не намери очертанията на вратата.

Брест припомни на домакините, че все пак трябва да внимават, когато в 35-ата мита Пол Баси стреля с глава, но Микаел Ландро спаси.

Единственото попадение падна в добавеното време на първата част, когато Пайе центрира от ъглов удар, а Саломон Калу опъна мрежата зад Алексис Тебо.

Успехът изкачи Лил поне временно до 4-о място с 20 точки, на една пред Тулуза, който тази вечер приема Аячо. Брест пък остава 13-и с 13 точки в актива си.