Лил се наложи трудно с 1:0 у дома над Метц в среща от третия кръг в шампионата на Франция. Голът на победата за "песовете" беше реализиран от Луис Араухо в 88-ата минута след удар от наказателното поле и асистенция на Домагой Брадарич.

Домакините имаха пълно превъзходство през цялата среща. След почивката вратарят на Метц - Александър Окуджа, на няколко пъти се намеси решително, като не позволи Лил да направи доста по-изразителен успех. Дузпа за Лил беше отменена след консултация с видео асистент съдиите.

"Песовете" се изкачиха на първо място в Лига 1 с актив от 7 точки. Метц е без нито една спечелена точка за момента на 17-та позиция.

По-късно тази вечер е дербито на кръга между шампиона Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия.