Отборът на Лил се изкачи в топ 3 на френското първенство по футбол, след като победи с категоричното 3:0 Льо Ман в среща от 18-ия кръг. Победителите имат 31 точки от 18 мача, девет зад лидера Бордо, който победи с 4:1 Лориен в събота. Втори пък е Олимпик Марсилия с 32 точки след равенството 0:0 срещу Сент Етиен.

В жестоките атмосферни условия в Лил домакините стигнаха до три гола в първите 28 минути чрез Орелиен Чеджу, Гервиньо и Еден Хазард. Резултатът след само половин час игра можеше да бъде и по-голям, но Флоран Балмон изпусна да се разпише от дузпа в 14-ата минута.

В друг неделен мач Оксер стигна до инфарктно равенство 1:1 срещу Тулуза. Под силния снеговалеж резултата откри отборът на Тулуза с гол на Мишел Луан в 20-ата минута, но капитанът на гостите Етиен Дидо бе изгонен четири минути преди края. Това засили натиска към вратата на Тулуза и Рой Конто изравни в последните секунди.