Отборът на Лил загуби с 1:2 като домакин на Евиан в мач от 29-тия кръг на френската Лига 1. По този начин Лил пропусна отличен шанс да се доближи максимално до първите 3 в класирането. Евиан пък в същото време спечели ценни три точки в битката си за спасение.

В главна фигура на мача се превърна бившият играч на Челси Саломон Калу, който отбеляза общо два гола – по един и в двете врати.

Мачът на „Лил Метропол“ започна отлично за домакините, които още в 7-а минута бяха напред в резултата. Джибрил Сидибе подаде към Калу и котдивоарецът вкара за 1:0.

След половин час игра обаче Евиан изравни чрез гол на Сабер Калифа, възползвал се от асистенция на Седрик Барбоса.

Победата за Евиан дойде в 67-а минута, когато Джакариджа Коне центрира, а в опита си да изчисти топката Калу нещастно вкара в собствената си врата.

В класирането Лил остава на шесто място с 46 точки, а Евиан се изкачи на 15-а позиция с 30, на 2 над опасната зона.