Лил завърши 1:1 при гостуването си на Ница в осмия кръг на френското футболно първенство.

Възпитниците на Кристоф Галтие останаха без поражение от старта на кампанията, но прекъснаха серия от три поредни победи и с 18 точки отстъпиха първото място на шампиона Пари Сен Жермен, който е със същия актив, но с по-добра голова разлика.

Двата състава не създадоха много положения, а домакините първи стигнаха до възможност в 13-ата минута, когато Морган Шнайдерлин засече с глава центриране от корнер, но Майк Менян спаси.

В 49-ата минута Ница все пак поведе. Каспер Долберг получи пас в дъгата пред пеналта, преодоля Домагой Брадарич и останал сам срещу Менян технично копна над вратаря за 1:0.

Десетина минути по-късно гостите изравниха. Бурак Йълмаз беше изведен в ляво в наказателното поле и преодоля Валтер Бенитес със силен удар в близкия ъгъл.

Ница, който записа четвърти пореден мач без загуба в Лига 1, остана пети в подреждането с 14.