Лил постигна минимална победа с 1:0 над Ланс в късния мач в неделя от 10-ия кръг на Лига 1. Домакините изтръгнаха трите точки с гол от дузпа на Джонатан Дейвид в 44-ата минута.

Всъщност гостите първи можеха да поведат в мача. В 14-ата минута те си спечелиха дузпа след нарушение на Жозе Фонте, но Флориан Сотока стреля лошо и вратарят Лукаш Шовали спаси.

В 43-тата минута и домакините получиха дузпа за нарушение на Масадио Айдара. Джонатан Дейвид стреля от бялата точка и вкара за 1:0.

През второто полувреме и двата тима имаха своите шансове, но и двамата вратари се отличиха с чудесни спасявания.

Така победата отиде на сметката на Лил, който вече има 16 точки и се изкачи до 7-ото място в класирането. Ланс пък запазва 4-тото си място с 21 точки.