Лил постигна изключително драматична победа с 1:0 при домакинството си на Олимпик Марсилия от 16-я кръг на френското първенство. По този начин „песовете” се утвърдиха на второто място в класирането на Лига 1.

Домакините не рискуваха достатъчно и бяха на път да изпуснат трите точки в срещата.

Все пак победата за „песовете” бе осигурена във втората минута на даденото от съдията продължение, когато Балмон подаде към Нолан Ру, който след това прати топката във вратата на Манданда.

След тази победа Лил остава на второ място с 36 точки, докато Олимпик Марсилия заема четвърта позиция с 27 точки.

Нант се върна на пътя на победата, след като надделя с 2:1 като домакин срещу Валансиен.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 52-та минута след гол на Саес.

Нант изравни резултата в 59-та минута след попадение на Бедоя.

Домакините пропуснаха идеална възможност да поведат в резултата в 72-та минута, след като Джорджевич пропусна да се разпише от дузпа.

Победата за „канарчетата” дойде в 89-та минута, когато Аристигуиета от удобна ситуация не пропусна да вкара и оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Нант прекъсна серията от две поредни загуби и остава на пета позиция с 26 точки, докато Валансиен остава в зоната на изпадащите, като е на осемнадесето място с 10 точки.