Лил победи Тулуза с 2:1 в мач от 30-тия кръг на френската Лига 1. По този начин шампионите вече са само на 4 точки зад лидерите Монпелие и Пари Сен Жермен.

В Лил домакините си осигуриха победата още в първия половин час на мача, когато реализираха две попадения. Първо в 12-а минута Еден Азар откри резултата от дузпа, а след 30 минути игра Димитри Пайе удвои преднината за своя отбор след асистенция на Азар.

Тулуза върна едно попадение след час игра, благодарение на Серж Ауриер, който оформи крайното 2:1 в полза на Лил.

В класирането шампионите са трети с 56 точки, а лидерите имат по 60 като Монпелие е и с мач по-малко. Тулуза е четвърти с 50 точки.

В друг мач от кръга Каен и Аячо завършиха при нулево равенство.

Рен и Лион също завършиха наравно 1:1. Ердинг откри за Рен в 5-а минута, а равенството възстанови Лопес в 76-а минута.