Лил победи гостуващия Тулуза с 2:1  в среща от седмия кръг на футболното първенство на Франция.

Мароканецът Закария Абухлал откри резултата за гостите в 39-ата минута. Анхел Гомеш изравни в 57-ата, а Мичъл Бакер направи 2:1 с попадение в 72-ата минута.

Празнувайки гола за своя тим треньорът на Тулуза се оказа с усукан глезен. Карлес Мартинес Новел се контузи, когато се подхлъзна. Испанският наставник падна край тъчлинията, докато се опитваше да проследи действието, довело до гола на нападателя Закария Абухлал.

Мартинес Новел накуцвайки се върна на пейката, където получи лечение на десния си глезен от медицинския щаб. След това той продължи да води играчите си.

След успеха Лил излезе на четвърто място във временното класиране с актив от 13 точки. Тулуза е 16-и с 5 точки.