Отборът на Лил постигна петият си пореден успех у дома в Лига 1, като обърна гостуващия Ланс от 0:1 до 3:1 в среща от 35-ия кръг на френското първенство. Загубата беше без особено значение за изпадналия вече от елита тим на Антоан Кумбуаре.

„Кърваво-златните“ не успяха да се възползват от доброто начало на мача. В 24-ата минута аржентиенцът Пабло Чавариа откри резултата след хубава асистенция на Тейлър Муур. Ланс опита да съхрани резултата до почивката, ала допусна дузпа, от която талантливият Софиан Буфал изравни за 1:1.

Развръзката в полза на „кучетата“ настъпи в заключителния четвърт час, като първо Сидибе оформи пълния обрат в 75-ата, а дълбоко в продължението Дивок Ориги реализира за крайното 3:1.

Така Лил остана 8-и, но се изравни по точки – по 53 – със седмия Монпелие, който вчера направи нулево реми с Рен. Шансовете на тима за място в Европа обаче остават илюзорни, тъй като пасивът спрямо петият Сент Етиен е цели 7 пункта три кръга преди края.

Ланс пък твърдо остава последен с едва 26 точки, цели 12 зад първия над чертата тим на Реймс.