Отборът на Лил победи като домакин Бордо с 2:1 в дербито на 35-ия кръг на френската Лига 1. Успехът бе важен за момчетата на Рене Жирар, за да бъде запазена преднината от 7 точки в битката за третото място със Сент Етиен.

Саломон Калу в 24-ата минута откри за Лил с 13-ия си гол през сезона, след като засече с глава центриране на Балмон.

Раян Мендес в 68-ата минута покачи на 2:0, преди Жюси от дузпа да отбележи първото попадение от три месеца насам във врата на домакините на техния стадион.

Все пак преимуществото на Лил бе явно и можеше да бъде овенчано с трети гол, но Саломон Калу изпусна дузпа в самия край на двубоя.

След този мач Лил е трети на добра дистанция пред Сент Етиен и на 8 точки зад втория Монако. Бордо пък е на 7-а позиция с 48 точки.