Отборите на Лил и Ним не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от 9-ия кръг на френската Лига 1. Двубоя приключи при резултат 2:2, а това попречи на „песовете” да се завърнат в топ 3 на подреждането.

Лил откри резултата чрез Лоик Реми още в 12-ата минута, но късно в продължението на първата част, Ним успя да изравни от дузпа. Точен от бялата точка бе Рипар.

През втората част гостите успяха да стигнат да пълен обрат чрез Денки, който засече топката от близко разстояние след пас отдясно. Крайния резултат бе оформен в 79-ата минута, когато след меле в наказателното поле на Ним, Осимен бе най-съобразителен и от няколко метра направи 2:2.

След хикса Лил заема петото място във временното класиране с актив от 15 точки, Ним е четиринадесети с девет пункта.