Отборите на Лил и Олимпик Лион завършиха 2:2 в дербито на 15-ия кръг на Лига 1.

Домакините трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като имаха преднина от два гола още до 30-ата минута,но през второто полувреме настъпи отпускане в редиците им и това позволи на гостите от Лион да стигнат до точката.

Лоик Реми даде аванс на Лил в 17-ата минута, а Никола Пепе покачи на 2:0 в 28-мата след подаване на Реми.

Второто полувреме обаче премина изцяло под контрола на гостите от Лион, които можеха да се върнат в мача в 48-мата минута, но тогава Мемфис Депай пропусна дузпа, стреляйки над вратата.

Все пак натискът на "хлапетата" даде резултат в 63-тата минута, когато Мемфис намери с пета Бертранд Траоре и той от движение намали за 1:2.

Крайният резултат бе оформен в 86-тата минута, когато Траоре намери влезлия като резервам Муса Дембеле и той от близка дистанция бе точен за 2:2.

Със спечелената точка Олимпик Лион задържа второто място в класирането с 28 точки, докато Лил е трети с една по-малко. Лидер е Пари Сен Жермен с 42 точки, който утре играе с Бордо.