Тимът на Лил откри 20-ия кръг във френската Лига 1 с победа като гост с 3:1 над Каен. Никола Пепе даде аванс на своите в осмата минута, след което Рафаел Леао в 20-тата удвои на „Мишел д’Орнано”. Луиз Араужо оформи класиката срещу Каен в третата минута на добавеното време от срещата, а Целик си изкара директен червен картон в 82-ата минута, за да остави Лил с 10. Две минути след гола на Араужо пък Нинга отбеляза почетното попадение за Лил.

Така Лил се утвърди на втората позиция във френската Лига 1 и вече има 37 точки. По този начин тимът на Кристоф Галтие изостава с десет пункта зад лидера Пари Сен Жермен (47).

Каен продължава да „гравитира” около зоната на изпадащите, но е 16-и с 18 точки. В идния кръг Каен приема Марсилия, а Лил домакинства на Амиен.