Отборът на Лил отново допусна поражение в първенството, след като загуби с 0:2 като гост на Рен. Срещата бе част от 11-ия кръг в Лига 1.

Съставът на Лил претърпя трето поредно поражение, като това се случва за първи път след месец май 2009 година.

Успехът на домакините дойде след почивката, когато бяха реализирани двата гола. Попаденията за Рен паднаха в рамките само на 7 минути.

Нападателят на домакините Хабиб Хабибу откри резултата в 48-ата минута, а Абдулай Дукуре оформи крайното 2:0 в 55-ата.

След спечелените три точки Рен заема 9-о място във времнното класиране с 15 точки, докато Лил е на 10-о със същия актив. Лидер във Франция е Олимпик Марсилия с 25 пункта, но и мач по-малко от втория ПСЖ, който има 21.