Ланс се изкачи на второто място във временното класиране на Лига 1, след като се наложи с 2:0 като домакин на Тулуза в среща от 35-ия кръг на френското футболно първенство.

„Алено-златните” стигнаха до успеха в последните пет минути на срещата. Двата гола вкараха Кийта и Козин съответно в 84-та и 89-та минути.

След победата Ланс събра 56 точки и измести Бордо от второто място. „Жирондинците” се наложиха с 1:0 миналата седмица над Ланс и се изкачиха на втора позиция. Днес обаче носителят на Купата на Лигата не успя да победи Рен в друга среща от кръга на първенството. Двата отбора завършиха при нулево реми. След равенството Бордо също има актив от 56 точки, но с по-лоша голова разлика остава на третата позиция в първенството. Лидер е Лион със 75 точки.