Дербито в дъното на френската Лига 1 между Монако и Ланс завърши наравно - 1:1. Отборът на Монако поведе в 14-та минута с гол на Бенжамин Муканджо Биле и вече се виждаше извън зоната на изпадащите, когато в даденото от съдията продължение отборът на Ланс изравни чрез Рафаел Варан.

Монако е на 18-то място с 41 точки, а Нанси е на 17-то място с 42 точки. Ланс е на предпоследното, 19-то място с 35 точки и почти сигурно изпада.

Сент Етиен се отдалечи от зона Европа през следващия сезон след днешната си домакинска загуба от Стад Рен с 1:2.

Днешните мачове ще се запомнят с един интересен факт - отдавна изпадналият отбор на Арл Авиньон едва в 36-тия кръг постигна втората си победа в първа френска дивизия - с 1:0 над
гостуващия Тулуза. Камел Гилас вкара в 20-та минута победния гол за Арл Авиньон, който е на последното, 20-то място със 17 точки.

Начело във временното класиране е Лил с 69 точки, следван от Олимпик Марсилия - 65 точки, Олимпик Лион - 59 точки, Пари Сен Жермен - 58 точки, Рен - 56 точки и Сошо - 52 точки.