Ланс победи като гост Валансиен с 3:1 и се изкачи на втора позиция в класирането на френската Лига 1. В мач от 23-ия кръг гостите поведоха с гол на Ерик Кариер (на снимката) в 28-та минута. В края на първото полувреме Кейта даде добър аванс за „жълто-червените”. Савидан намали в 59-та, но в 90-та Жемаа оформи крайния резултат в мача. Така Ланс излезе с една точка пред Лил, който не успя да победи като домакин Нант и завърши 0:0.

Монако записа важна победа с 2:1 като домакин над Оксер. Така „монегаските” се отдалечиха от опасната зона. Гакпе откри в 35-та минута, а взетият през зимния трансферен прозорец от Сент Етиен Фредерик Пикьон удвои в 63-та минута преднината на отбора от княжеството. Гостите вкараха почетен гол в 90-та минута дело на искания от Атлетико М Канга Акале.

Сошо и Рен не успяха да си отбележат гол, а Сент Етиен иненадващо загуби от последния Седан като домакин. Гомис откри за домакините още в 8-та минута. Но след това последва шок за домакините, които не можаха да реагират на удара на гостите, които изравниха в 47-та чрез Джоб, а автоголът на Диата донесе важни три точки в актива на борещия се за оцеляване Седан.

Ница се наложи с 2:1 над Бордо с два гола на Едерсон (11’ и 25’). Почетният гол за „жирондинци” вкара Мику в 34-та минута. Нанси победи със същия резултат Тулуза. Курбело откри резултата в полза на „зелените” в 16-та минута. Форт от гостите получи червен картон в 55-та. Четиринайсет минути преди края гостите си вкара автогол дело на Диао. Бергуно отбеляза в последнта минута и оформи крайния резултат.

Лориен надделя с 2:1 над Льо Ман. Гостите откриха резултата в края на първото полувреме, след като Графите вкара с удар от границата на наказателното поле. Льо Пен изравни в 51-та минута. А победният гол падна две минути преди края на редовните 90, негов автор бе звездата на домакините Стив Марле.

Утре Троа посреща Лион от 19 часа, а дербито на кръга е от 22 часа между Марсилия и ПСЖ на „Стад Велодром”.