Отборите на Ланс и Нант не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1.

Началото на двубоя бе ударно и още в 3-ата минута Рандал Коло извърши страхотно индивидуално действие, но ударът му бе спасен от Жан-Луи Лека.

Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато Гаел Какута засече брилянтен пас и мушна топката покрай вратаря на Нант.

Драмата дойде през втората част. В 78-ата минута Жонатан Гради влезе по-агресивно и съдията не се поколеба да отсъди дузпа за Нант. Лека усети посоката на топката и отрази удара, но съдията видя нередност и даде втори шанс на Абдулай Туре да реализира от бялата точка. При втория си опит Туре бе безпогрешен и по перфектен начин възстанови равенството, което до края на срещата остана непроменено.

Така Ланс остана на 8-ата позиция с 18 точки, а Нант е 6 позиции по-долу с 13 пункта в своя актив.