Ланс взе последната виза за четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция, след драматична победа над Брест с 2:1, след продължение. В следващия етап Ланс ще срещне Сент Етиен.

Мароканският национал Адил Хермак откри резултата в 29-та минута в полза на домакините, но Брест изравни през второто полувреме чрез Ру, който се разписа в 57-та минута. Така приключи и редовното време, но Ланс не искаше да се стига до там, да решава съдбата си в турнира с дузпи.

За късмет на домакините, Марко Рамос отбеляза победното попадение в 100-та минута. Португалският халф стреля изключително мощно, и макар стражът на Брест да пипна топката, не успя да я спре да влезе във вратата му.

Четвъртфиналният двубой между Ланс и Сент Етиен по програма ще се играе или на 23 или на 24 март.