Отборът на Бордо записа трети успех в последните си 4 шампионатни мача в Лига 1, след като с доста зор се наложи с 2:1 над гостуващия Ланс в 31-ия кръг на френското първенство. Отборът на Вили Саньол диктуваше събитията срещу последния в класирането почти през цялото време, но за малко да изтърве победата, след като Ланс изравни три минути преди края.

Като цяло гостите нямаха много ситуации, ала през първата част изтърваха две много чисти положения да открият. В 19-ата минута Кулибали проби добре отляво и центрира по тревата, а негов съотборник се размина, преди Уилиам да шутира мощно, но Седрик Карасо показа светкавичен рефлекс и боксира. Десет минути по-късно Кулибали трябваше да завърши успешно добра комбинация между Пабло Чавария и Гийом, ала Диего Контенто блокира решително.

Впоследствие Бордо наложи господството си и пропиля доста шансове. Едва в 80-ата минута крайният бранител Мариано откри. Добро центриране на Исаак Телин го намери сам на далечната греда и с нисък удар бразилецът матира вратаря Риу.

Шест минути по-късно страхотна грешка на Седрик Ямбере доведе до изравняването на резултата. Бранителят бе притиснат от Чавария и даде слаб пас към вратаря, а аржентинският нападател с лекота литна Карасо и се разписа на празната врата.

В добавеното време на мача Бордо бе възнаграден от усилията, които положи и стигна до успеха чрез гол на Никола Морис-Белей. Той направи хубаво двойно подаване с Диего Ролан, което го изведе сам срещу Риу и с вътрешен фалц французинът намери мрежата за 2:1.

Победата изкачи Бордо временно до 6-ата позиция с 51 точки, на три пред Монпелие, който във вторник гостува на Монако в отложен мач.

Ланс остава последен с 25 точки, на цели 9 от първия тим над чертата.