С драматично равенство завърши дербито на 27-я кръг на френската Лига 1 между Бордо и Монпелие. Двата състава останаха с равни точки на върха, вече по 52, след 1:1 тази вечер. Шампионите обаче имат два мача по-малко, което им дава поводи да вярват повече в титлата засега.

Бордо игра цял час с човек по-малко, след изгонването на Микаел Сиани, но въпреки това бе с идея по-добрия отбор на терена. Голмайсторът Маруан Чамак бе точен за пореден път за домакините, в 59-та минута, и нещата отиваха към победа за тима му.

Вратарят на Бордо Седрик Карасо бе на път да се превърне в героя на мача, след като през първото полувреме спаси две дузпи – на Коста и Виктор Монтано в 32-та и 40-та минута. Той обаче нямаше шанс в четвъртата минута на даденото от съдията продължение, когато Коста от пряк свободен удар с перфектно изпълнение го остави на мястото си, за да донесе точка на Монпелие и да запази интригата във Франция жива.